fałdy na materiale

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

słupno

fałdy na materiale

Postautor: słupno » 2011-04-26, 15:52

Wiosną ubiegłego roku pewna firma zamontowała mi markizę tarasową. Kilka dni po jej montażu zauważyłam , że na materiale pojawiły się cyklicznie występujące fałdy na materiale . Na dodatek u mojego sąsiada zainstalowana jest identyczna markiza jeżeli chodzi o typ i wymiar z tym ,że sąsiad ma markizę z materiału w pasy , a moja markiza jest wykonana z gładkiej tkaniny bez pasóww w kolorze jasnego beżu. Teraz zastanawiam się czy wina leży po stronie źle wykonanego montażu markizy , czy może defektu materiału i czy moge ubiegać się o reklamacyjną wymianę tkaniny .
Ostatnio zmieniony 2012-10-19, 16:15 przez słupno, łącznie zmieniany 3 razy.

markizy

Postautor: markizy » 2011-05-04, 14:21

Efekt widoczny na zdjęciu to marszczenie spowodowane podwójną grubością tkaniny w miejscach szwów. Podczas zwijania markizy powstająca różnica w srednicy nawoju na rurze powoduje powstawanie naprężeń a w konsekwencji prowadzi do marszczenia tkaniny. Informacje o powyższym efekcie zawarte są w naszym katalogu markizowym oraz w instrukcji dołączanej do markizy. Ponadto załaczam prosty rysunek doskonale obrazujący zjawisko. Jest to skan folderu niemieckiego stowarzyszenia producentów tkanin technicznych.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-10-19, 16:15 przez markizy, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Podyskutuj o markizach”