Zwisający materiał

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

markizataka

Zwisający materiał

Postautor: markizataka » 2013-08-28, 13:47

Posiadam dużą markizę, w której zauważyłem nieprawidłowość.
Mianowicie materiał w niej jest wystarczająco naciągniety przy pełnym rozwinięciu, natomiast wystarczy zwinąć ją o ok 20 cm aby materiał zaczął się bardzo zwieszać. Zwieszanie jest na tyle duże, że nawet podczas deszczu tworzą się na poszyciu ogromne kałuże.
Czy ktoś wie jak wyregulować naciąg?

markizy
Posty: 9
Rejestracja: 2011-04-12, 15:47

Postautor: markizy » 2013-08-28, 15:45

Przede wszystkim prosze pamiętać, że markiza jest produktem przeciwsłonecznym, a nie przeciwdeszczowym. Należy unikać zamoczenia materiału, którego namoczona struktura włókien znacznie przyśpiesza rozciągliwość materiału.
Na marginesie jeszcze dodam, że każdy materiał markizowy może w delikatnym stopniu się lekko rozciągać. Z uwagi na zastosowanie szwów, w ich miejscu materiał jest mniej rozciągliwy niż po środku materiał pomiędzy szwami (to może być powodem mocno wybrzyszającego się materiału, który w trakcie rozwijania może nawet opierać się o ramiona).

Kolejną ważną wskazówką jest to, że materiał największe napięcie uzyskuje po całkowitym rozłożeniu ramion. Dlatego przy większych rozmiarach nie powinno stosować się pośredniego ułożenia materiału.
Markizy - "Żalmal - Osłony okien" - http://www.rolety.zalmal.com.pl


Wróć do „Podyskutuj o markizach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość