Czemu ma służyć kaseta w markizie

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

Ktoś

Czemu ma służyć kaseta w markizie

Postautor: Ktoś » 2013-05-15, 06:40

Chcę zainstalować markizę,dlatego proszę o wyjaśnienie czy warto dopłacać ok tysiąca PLN do rozwiązania w kasecie. Czy ktoś na tym forum potrafi szczerze wymienić zalety tego rozwiązania?

Piotrek

Postautor: Piotrek » 2013-05-16, 16:08

Oprócz zalet estetycznych warto mieć markizę w kasecie z jednego powodu - zwinięty materiał markizy nie będzie tak narażony na zabrudzenia i wilgoć. Materiał po prostu posłuży na dłużej.

rk

Postautor: rk » 2013-05-17, 06:53

Moja markiza już się produkuje, zamówiłam trochę tańsze rozwiązanie z daszkiem osłaniającym materiał. Myślę, że będę zadowolona
Na wybór zdecydowałam się po info od sprzedawcy o falbanie która nie chowa się do kasety. Będzie ona narażona na szybsze zniszczenie
Ostatnio zmieniony 2013-05-17, 06:54 przez rk, łącznie zmieniany 1 raz.

Ktoś

Postautor: Ktoś » 2013-05-20, 15:56

Dziękuję dowiedziałem się , że markizy, które mogą być schowane pod występem z dachu można zamocować bez kasety.

Markizy mocowane na odsłoniętych ścianach powinny być osłonięte kasetą lub daszkiem.
Kaseta zabezpieczy całą rolkę z materiałem, a daszek osłoni markizę jedynie od góry

Ponieważ w obu przypadkach falbana jest najbardziej narażona na zniszczenie, warto jest ją zimą demontontować.

Taka jest teoria natomiast w praktyce każdy powinien zadaecydować sam.

Wróć do „Podyskutuj o markizach”