Markiza na wełnie

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

dabelblast

Markiza na wełnie

Postautor: dabelblast » 2011-02-14, 16:47

Mam domek w Białymstoku i chcę zamontować na tarasie markizę jednak ze względu na to ,że dom jest obciągnięty 25 cm warstwą wełny mineralnej mam pewne dalekoidące obawy co do trwałości zamocowania . Dodam tylko ,że na tej sronie gdzie jest taras od kwietnia do września wieją bardzo silne wiatry boczne i cz ęsto pada deszcz a zimą zalega śnieg . Czy wobec powyższego jest sens montażu markizy ?
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 09:53 przez dabelblast, łącznie zmieniany 2 razy.

administrator
Administrator
Kontakt:

Postautor: administrator » 2011-02-14, 20:23

W przypadku silniejszych podmuchów wiatru markizę należy bezwzględnie zamknąć. decydując się na zakup markizy powinien Pan uwzględnić:
sterowanie elektryczne z czujnikiem pogodowym, który w przypadku silniejszego podmuchu dopilnuje aby tkanina w markizie sama się zwinęła

Powinien Pan również uwzględnić kasetę lub daszek, który ochroni markizę przed zalegającym śniegiem itp

Aby solidnie zamocować markizę do elewacji należy zastosować wypełnienie pomiędzy ścianą budynku a płaszczyzną elewacji. Wypełnienie to docina się na grubość wełny, czyli w Pana przypadku ok 25 cm.
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 10:26 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.

Barry White

Postautor: Barry White » 2011-02-14, 20:58

Witam , mam podobny problem jak Pan Dabelblast z tym ,że mój dom posiada elewację ocieploną styropianem ok 20 cm . Też nosze się z zamiarem kupna markizy i z informacji jakie uzyskałem moja markiza może ważyć ok 90 kg . Jaki sposób montażu mam wykorzystać ? na wylot przez ścianę? Nie mogę spotkać w sklepach budowlanych kołków rozporowych o konkretnej średnicy i długości powyżej 20 cm . Jak taki ciężar przymocować do ściany żeby nie stanowić zagrożenia dla otoczenia ?
Prosze tez o info , czy naruszenie struktury styropianowej elewacji przy montazu markizy nie spowoduje powstawania mostków termicznych lub zacieków wodnych pomiędzy styropian a pustaki ?
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 10:29 przez Barry White, łącznie zmieniany 1 raz.

DanielK

Postautor: DanielK » 2011-02-15, 14:58

Jedyną możliwością aby trawale zamocować uchwyt markizowy przy ścianach ocieplonych grubością ok 20 lub 25 cm, jest zastosowanie iniekcji.
Jest to sposób mocowania z wykorzystaniem prętów gwintowanych i specjalnej masy szybkowiążącej.
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 10:31 przez DanielK, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Podyskutuj o markizach”