Czym lub jak zabezpieczacie swoje markizy przed zimą?

Zastanawiasz, która z markiz będzie odpowiedniejsza? - w kasecie lub z osłoniętą rurą nawojową, a może sterowana elektrycznie z czujnikami pogodowymi. (dowiedz się więcej na tym forum...)

Moderatorzy: Piotrek, markizy

Rob1122

Czym lub jak zabezpieczacie swoje markizy przed zimą?

Postautor: Rob1122 » 2015-10-17, 16:37

Zbliża się zima i nie chciałbym aby materiał uległ zabrudzeniu. Jak w temacie, chcę aby materiał na wiosnę wyglądał jak nowy. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony sposób i chce się nim podzielić?

Marpok

pokrowiec na markizę

Postautor: Marpok » 2015-10-21, 12:36

zamów pokrowiec z odpornego na warunki atmosferyczne materiału. Jest to fajne oddychające rozwiązanie, bo materiał nie zatęchnie jak pod zabezpieczeniem z folii. Firmy markizowe powinny mieć takie osłony.

U siebie zastosowałem i chroni przed ptakami, kurzem i przed pająkami

Dopler
Posty: 2
Rejestracja: 2015-11-17, 13:20
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Dopler » 2016-02-24, 09:50

Ważne jest też wyczyszczenie, zakonserwowanie i wysuszenie markizy przed założeniem na nią pokrowca. Wtedy będziemy mieć pewność, że na wiosnę będzie wyglądała jak nowa. To chyba jasne, że nie należy zwijać markizy wilgotnej czy brudnej ponieważ do wiosny rozwiną się na niej grzyby, pleśń itp. Warto też wyczyścić i zabezpieczyć np. smarem silikonowym wszystkie elementy ruchome.

MarekBlo

Re: Czym lub jak zabezpieczacie swoje markizy przed zimą?

Postautor: MarekBlo » 2020-01-02, 12:50

Standardowo po sezonie czyszczę markizy, przeprowadzam drobny serwis techniczny (sprawdzam czy nie wymaga naoliwienia, czy nie ma uszkodzeń, czy nie trzeba gdzieś dokręcić), ważne żeby markizy po czyszczeniu wyschły i uważać ze środkami chemicznymi, niektóre są mocno inwazyjne dla materiału. Zwijam markizy w kasetę i nakładam pokrowiec. Wcześniej przed zakupem o wszystko wypytałem producenta, bo to jednak często duża inwestycja, ale teraz będzie 3 sezon i mam nadzieję, że jak wcześniej wszystko bez żadnych uszkodzeń.

https://asapweb.pl/produkt/markizy-wroclaw/


Wróć do „Podyskutuj o markizach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość